Sint-Michiels: vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 september   

Sinds 2010 toert Uitwijken naar Brugse wijken met een gratis kwaliteitsvol cultuuraanbod. Al vijftien jaar lang kiest Uitwijken ervoor om in een open, laagdrempelige sfeer voor verbinding tussen buurtbewoners, cultuurgenieters, artiesten en toevallige passanten te zorgen. In september 2025 neemt de ‘Uitwijken 15 jaar toer’ je mee in een feestmaand om u tegen te zeggen. En dat doen ze vier weekends lang op vier verschillende plekken. Uiteraard is iedereen er welkom! Voor het programma-aanbod, maar evengoed voor een gratis koffie. 

Bosje Claeys, ingang via rode poort in Rijselstraat t.o.v. huisnr. 278
Kom te voet, met de fiets of neem de bus:
Bus 2, 70a, 70b, 703 halte Jagersstraat
Bus 5 halte Rietlaan
reserveer

vrijdag 12.09

  • Presentatie

    Jasper was doorheen de laatste 15 jaar Uitwijken telkens wel terug te vinden in en rond de oldtimer karavaan. In het begin vooral als chauffeur en productiemedewerker, later als video- en fotograaf. Omdat te veel nooit genoeg is, deed de man ook een aantal jaren aan Uitwijken Radio en, jawel, presentatie. Tijdens het feestelijke 15 jaar gebeuren konden we hem alweer niet tegen houden om de confetti op beeld vast te leggen en enkele dagen de presentatie op zich te nemen.

  • Foto expo

    Een wandeling doorheen 15 jaar Uitwijken aan de hand van 40 zorgvuldig geselecteerde foto’s. De selectie gebeurde door Jasper van het Groenewoud, jarenlang de huisfotograaf en videograaf van Brugge Plus.

  • Theater
    Ook de doodgewoonste dingen zijn erg bijzonder. Dat wordt wel duidelijk als Charel samen met z’n publiek tijd maakt om er een aantal van erg dichtbij te bekijken. Aan het einde van de voorstelling worden de kinderen in het publiek namelijk uitgenodigd om zelf aan de slag te gaan met de blokkendoos. Een heerlijk spel! BAF is een absurde, visuele en muzikale verwondering voor kleuters (2 – 7 jaar) en families. Dit is een publieke schoolvoorstelling, dus iedereen is welkom!

    De Charel ging in het verleden al enkele keren mee met de Uitwijkentoer met zowel met de voorstelling STIL als DOM.

  • Woord

    Uitwijken en Jong Volk slaan opnieuw de handen in elkaar voor deze Open Mic. Wat kun jij in 150 seconden vertellen? En hoe exact kun je die tijd inschatten? Wij zorgen voor een podium en microfoon, jij voor de woorden! Iedereen is welkom om deel te nemen of gewoon te genieten.

    Deelnemen? Mail naar hallo@jongvolk.be met een korte voorstelling van jezelf en een omschrijving van wat jouw gekozen spoken word-invulling zal zijn.

zaterdag 13.09

  • Presentatie

    Jasper was doorheen de laatste 15 jaar Uitwijken telkens wel terug te vinden in en rond de oldtimer karavaan. In het begin vooral als chauffeur en productiemedewerker, later als video- en fotograaf. Omdat te veel nooit genoeg is, deed de man ook een aantal jaren aan Uitwijken Radio en, jawel, presentatie. Tijdens het feestelijke 15 jaar gebeuren konden we hem alweer niet tegen houden om de confetti op beeld vast te leggen en enkele dagen de presentatie op zich te nemen.

  • Foto expo

    Een wandeling doorheen 15 jaar Uitwijken aan de hand van 40 zorgvuldig geselecteerde foto’s. De selectie gebeurde door Jasper van het Groenewoud, jarenlang de huisfotograaf en videograaf van Brugge Plus.

  • Circus
    In deze voorstelling is ‘de charel’ voor het eerst moedig genoeg om z’n faalangst met het publiek te delen. Hij is bang om af te gaan, bevreesd voor mislukking, beducht om zijn publiek niet meer blij te kunnen maken. Via jonglerie, goochelarij , muziek, rijmelarij, stunts, … brengt Charel een verhaal over bang zijn en experimenteren met stilstaan, voelen en gewaarworden. Een wondermooie voorstelling.

    De Charel ging in het verleden al enkele keren mee met de Uitwijkentoer met zowel de voorstelling STIL als DOM. Hij brengt ook meestal zijn grote tent mee!

  • Verhalen
    In de blauwe Boekwagen moet je zijn voor de fantastische verhalen van Meneer Zee!

    15u00 Meneer Zee vertelt “Miljaardegrijs en appelspijs” (3+)
    15u30 Meneer Zee vertelt “Water is het beste wat er is” (5+)
    16u00 Meneer Zee vertelt “Het leven is aan de rappe” (7+)
    16u30 Meneer Zee vertelt “Pietje de Dood in kluisters” (12+)

    Meneer Zee is het pseudoniem van Jan De Maeyer, tussen 2012 en 2019 de vaste verteller op Uitwijken in september.

  • Spel
    Noem het Ravottorium gerust een ‘omgekeerde escaperoom’ waarbij je overal IN moet geraken. Gewapend met kompas, lasermeters, vergrootglas, rekenmachine en vooral hersenen, mag iedereen proberen de kluizen open te krijgen. Voor sommige moet je diep graven in je geheugen, voor andere zal je met je handen moeten voelen. Alle zintuigen worden geprikkeld en er is voor iedereen een uitdaging op maat!

    Kristof was erbij vanaf het eerste uur! Hij stond er met zijn Hoechacha voorstellingen, maar hij presenteerde ook vaak met z’n typerende hoge hoed.

  • Muziek
    BERLAEN staat voor Wouter Berlaen als singersongwriter. Met “Ge zij were zat” laat hij meteen horen hoe hij gebekt is in zijn onvervalst dialect uit Zulte – het Oost-Vlaamse dorpje waar hij opgroeide. Speciaal voor 15 jaar Uitwijken brengt hij enkele Mystery Guests mee: soms bekende vrienden, maar ook muzikanten die het meer dan verdienen om in de spotlights te staan. Rechtuit & ongeschaafd, maar altijd meezingbaar!

    Naast de zingende frontman staat Wouter Berlaen ook geseind als opmerkelijke bassist in de studio én op het podium. Niet enkel nationale sterren, zoals Raymond van het Groenewoud, spelen graag samen met deze muzikant. Ook internationale artiesten als Chaka Khan, Ali Campbell (UB40) en Lou Rhodes (Lamb) werden occasioneel door deze Zultenaar van baslijnen voorzien.

zondag 14.09

  • Presentatie

    Jasper was doorheen de laatste 15 jaar Uitwijken telkens wel terug te vinden in en rond de oldtimer karavaan. In het begin vooral als chauffeur en productiemedewerker, later als video- en fotograaf. Omdat te veel nooit genoeg is, deed de man ook een aantal jaren aan Uitwijken Radio en, jawel, presentatie. Tijdens het feestelijke 15 jaar gebeuren konden we hem alweer niet tegen houden om de confetti op beeld vast te leggen en enkele dagen de presentatie op zich te nemen.

  • Foto expo

    Een wandeling doorheen 15 jaar Uitwijken aan de hand van 40 zorgvuldig geselecteerde foto’s. De selectie gebeurde door Jasper van het Groenewoud, jarenlang de huisfotograaf en videograaf van Brugge Plus.

  • Eten

    Op zondagochtend kun je gezellig komen ontbijten op de Uitwijkenpiste. Wat je wil eten (boterhammen, pistolets, boterkoeken, …) dat breng je zelf mee. Wij bieden je koffie, thee of warme chocolademelk aan, zorgen voor een stemmig achtergrondmuziekje en vragen vriendelijk aan de zon of ze aanwezig wil zijn!

  • Theater

    Dit is een waargebeurd verhaal dat nog niet gebeurd is. Het gaat over een jongen, Janos, die woont op een plek waar de tijd lijkt stil te staan. Totdat er op een dag een circus komt. Geen gewoon circus, want ze hebben een scheepscontainer bij zich met daarin de laatste nog levende walvis. Wanneer Janos oog in oog komt te staan met dit prachtige dier besluit hij dat hij haar terug moet brengen naar de zee. Maar hoe? Janos en de Walvis is een theatraal concert voor alle leeftijden met betoverende muziek en acrobatiek, over je ontheemd voelen, verlangen en de kracht van verhalen.

    De bende van Wie Walvis heeft een lange geschiedenis met Uitwijken. De voorstellingen ‘Moustachio’, Maanzucht’, Blauw gras’ en ‘Waar de Wind Woont’ waren allemaal te zien op Uitwijken. ‘Onder de Grond’ werd gemaakt in coproductie met Uitwijken.

     

  • Eten

    Samen met onze huiskok Pieter bedenken en koken buurtbewoners voor jou een (h)eerlijke maaltijd. Schuif bij aan tafel met familie, buren of vrienden en geniet in de typische Uitwijkensfeer van een lekkere, volwaardige maaltijd.

    Let wel, de plaatsen voor het buurtrestaurant zijn beperkt en reserveren is noodzakelijk. Dat kan vanaf 2 weken voordien.
    € 7 per persoon  / -10 jaar = € 4
    ter plaatse de middag zelf te betalen.

    Interesse om buurtkok in jouw buurt te zijn? Stuur een mailtje naar info@uitwijken.be!

    Huiskok Pieter (Van Vlaenderen) is er sinds de eerste jaren van Uitwijken al bij. Het begon met een eetkraam met wok, evolueerde naar catering voor crew en artiesten, tot het buurtrestaurant dat het vandaag is. Een prachtig voorbeeld van het parcipatieve DNA dat Uitwijken in zich draagt.

  • Muziek
    De Brugse drummer Kobe Gregoir verovert stilaan zijn plaats in de Belgische jazzscene. Onlangs verscheen zijn debuutalbum CO-MOTION bij WERF Records. Naast zijn eigen projecten is hij actief als sideman en speelde hij met kleppers als Jef Neve, Bart Defoort en John Ruocco.

    Voor Kobe is Uitwijken geen onbekend terrein: in 2015 zette hij er zijn eerste stappen richting een professioneel muzikantenbestaan.

  • Workshop
    Tijdens deze workshop worden jullie ondergedompeld in een eeuwen oude ambachtelijke techniek. Met behulp van het witte skelet van de Sepia inktvis (of zeekat) kunnen we mits enkele nauwkeurige voorbereidingen een gietmalletje maken om vloeibaar tin in te gieten. De unieke organische structuur van de schelp laat een mooie tekening na op je gegoten ring, oorbel, hangertje, sleutelhanger,…

    Reserveren kan vanaf 2 weken voordien via de website. De workshop is 12+, maar ook kinderen onder de 12 jaar zijn super welkom onder begeleiding van een volwassene.

    Zilversmid Dries Dockx gaf tussen 2016 en 2023 verschillende keren de succesvolle workshop juwelen gieten op Uitwijken en House of Time. Hij genoot de opleiding zilversmid en geeft heel graag zij passie door via deze workshops.

  • Workshop

    Je pimpt een pet in je eigen stijl met custom patches! Je start met je ontwerp. Vervolgens zetten we de hittepers in actie en drukken we de patches op een pet, waardoor iedereen een gepersonaliseerd unieke zelfgemaakte souvenir meeneemt naar huis.

  • Eten
    Laat je verleiden door de heerlijke geur van versgebaken pannenkoeken. Kom er eentje proeven aan een kleine prijs!
  • Verhalen
    Een verteller leest met passie voor in de blauwe boekwagen! Kom en laat je meeslepen in het grote universum der verhalen…
  • Theater

    Dit is een waargebeurd verhaal dat nog niet gebeurd is. Het gaat over een jongen, Janos, die woont op een plek waar de tijd lijkt stil te staan. Totdat er op een dag een circus komt. Geen gewoon circus, want ze hebben een scheepscontainer bij zich met daarin de laatste nog levende walvis. Wanneer Janos oog in oog komt te staan met dit prachtige dier besluit hij dat hij haar terug moet brengen naar de zee. Maar hoe? Janos en de Walvis is een theatraal concert voor alle leeftijden met betoverende muziek en acrobatiek, over je ontheemd voelen, verlangen en de kracht van verhalen.

    De bende van Wie Walvis heeft een lange geschiedenis met Uitwijken. De voorstellingen ‘Moustachio’, Maanzucht’, Blauw gras’ en ‘Waar de Wind Woont’ waren allemaal te zien op Uitwijken. ‘Onder de Grond’ werd gemaakt in coproductie met Uitwijken.

     

  • Circus
    In een kolkend sportstadion nemen twee jonglerende broers het tegen elkaar op. Alle codes van bekende, minder bekende en verzonnen sporten worden gebruikt: heroïek en fairplay, blessureleed en sponsoring, doping en omgebogen spelregels. Enthousiaste supporters, een strenge scheidsrechter en een niet altijd even objectieve verslaggever maken het plaatje compleet. Eén ding is zeker, één broer zal als overwinnaar en één als verliezer het strijdperk verlaten.

    Wist je dat … in juli 2021 deze voorstelling meeging op ‘Uitwijken Circus’?

Wil je op de hoogte blijven van onze activiteiten in Bosje Claeys?
Schrijf je dan hier in op onze nieuwsbrief.